Новини

 

05.11.2018 28.10-03.11.2018 - 16 міжнародна наукова конференція з проблематики біозахисту (Мюнхен, Німеччина)
Перший заступник директора з наукового забезпечення керівництва випробувальним центром Т.О. Гаркавенко та завідувач НДВ молекулярно-генетичної діагностики М.А. Сапачова взяли участь у роботі 16-ї міжнародної наукової конференції з проблематики біозахисту, яка проходила у м. Мюнхен (Німеччина) в період з 28.10.2018 по 31.10.2018 і була організована Bundeswehr Medical Academy (Мюнхен, Німеччина), а також в рамках робочого візиту відвідали Інститут Фрідріха Льоффлера (01.11˗03.11). Даний захід організований за сприяння Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Льоффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні».
Основною метою конференції було налагодження комунікації між науковцями різних Інститутів як Німеччини, так й інших країн з питань вивчення, діагностування, прогнозування, профілактики та ліквідації зоонозів, удосконалення заходів біозахисту, попередження біотероризму. Було присутньо близько 350 науковців більш як з 35 країн.
Також представники ДНДІЛДВСЕ відвідали Інститут Фрідріха Льоффлера, де відбулася зустріч із координаторами проекту «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні». На зустрічі також були присутні колеги з Єгипту та Пакістану, які проводять аналогічну роботу з Інститутом Фрідріха Льоффлера. Під час круглого столу було представлено наш Інститут, відзвітовано за проведену діяльність в рамках проекту щодо виконання 3-х компонентів: 1) Сап, бруцельоз, сибірка, 2) АЧС, 3) Крим-Конго геморагічна лихоманка, а також надано інформацію щодо тренінгів та семінарів, проведених для фахівців нашого Інституту, організованих GIZ, обговорено проблемні питання. Координатори проекту Інституту Фрідріха Льоффлера відзначили задовільну роботу фахівців нашого Інституту, успішне проходження міжлабораторних раундів професійного стажування. Також відбулося ознайомлення з роботою Інституту Фрідріха Льоффлера за іншими його напрямками роботи (відвідали лабораторію рівня ВSL3, лабораторію з діагностики хламідіозів, сальмонельозу, ботулізму). Обговорили напрямки можливої майбутньої співпраці.

01.11.2018 01-31.10.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–31.10.2018 року

31.10.2018 16-31.10.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 16–31.10.2018 року

26.10.2018 23-25.10.2018 - Всеукраїнський науково-практичний семінар-тренінг на тему: «Грип птиці та ньюкаслська хвороба: сучасна епізоотична ситуація та методи діагностики»
23-25 жовтня 2018 р. за дорученням керівництва Держпродспоживслужби України фахівцями Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було організовано та проведено позаплановий Всеукраїнський науково-практичний семінар-тренінг на тему: «Грип птиці та ньюкаслська хвороба: сучасна епізоотична ситуація та методи діагностики». В семінарі прийняли участь фахівці регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби України (РДЛ ДПСС), які проводять діагностику грипу птиці та ньюкаслської хвороби молекулярно-генетичними, вірусологічними та серологічні методами.
    Метою семінару-тренінгу було підвищення кваліфікації та отримання практичних навичок працівниками РДЛ ДПСС щодо діагностики грипу птиці та хвороби ньюкаслської хвороби.
    Програма семінару передбачала теоретичну та практичну частину. Під час теоретичної частини були розглянуті наступні питання:
-  епізоотична ситуація щодо грипу птиці та ньюкаслської хвороби в Україні та світі;
- стратегія контролю за грипом птиці та ньюкаслською хворобою в Україні;  
- схеми діагностики грипу птиці та ньюкаслської хвороби;
- молекулярно-генетичні, вірусологічні та серологічні методи діагностики грипу птиці та ньюкаслської хвороби;
- основи методу полімеразної ланцюгової реакції. Даний метод є високочутлвим, високоспечифічним, не вимагає спеціальних умов біобезпеки і буде впроваджений в роботу 11 РДЛ ДПСС протягом 2019 року.
    Під час практичної частини учасники семінару мали можливість відпрацювати на практиці методи діагностики грипу птиці та ньюкаслської хвороби, ознайомитися з сучасним обладнанням для виділення нуклеїнових кислот та проведення полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу.

17.10.2018 17-19.10.2018 р. - Участь у ХІ Міжнародній виставці LabComplEX 2018 «Аналітика, лабораторія, біотехнології, Hi-tech»
17-19.10.2018 р., згідно «Плану роботи Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи на 2018 рік», ДНДІЛДВСЕ традиційно представляє свою експозицію на ХІ Міжнародній виставці LabComplEX 2018 «Аналітика, лабораторія, біотехнології, Hi-tech», що проходить в м. Києві у ВЦ «КиївЕкспоПлаза». Інститут представляє результати власних наукових розробок та науково-методичну продукцію з питань лабораторної діагностики хвороб тварин, птахів та гідробіонтів, а також лабораторного контролю показників безпечності харчових продуктів, кормів та води.  

16.10.2018 10-11.10.2018 - Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання діагностики, боротьби та профілактики захворювань риби»
10-11 жовтня 2018 р. за дорученням керівництва Держпродспоживслужби України фахівцями ДНДІЛДВСЕ та спеціалістами державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби у Хмельницькій області було організовано та проведено позаплановий Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання діагностики, боротьби та профілактики захворювань риби». В семінарі прийняли участь начальники протиепізоотичних відділів та спеціалісти відповідальні за проведення протиепізоотичних заходів Головних управлінь Держпродспоживслужби областей України та м. Києва, керівники Об’єднання ветеринарної медицини у м. Києві, директори регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби, фахівці державних лабораторій ветеринарної медицини що здійснюють лабораторні дослідження риби, представники наукових установ та виробничих підприємств – загалом біля 80 чоловік.
Програма семінару передбачала теоретичну частину (модератор А.О. Меженський), яка була проведена 10.10.2018 р. у м. Кам’янець-Подільському та під час якої було заслухано 26 доповідей фахівців за науково-практичним напрямком іхтіопатологія (наукові співробітники ДНДІЛДВСЕ, НУБіП України, Інституту зоології ім. Шмальгаузена, Державної агенції рибного господарства, Спеціалізованої лабораторії з діагностики хвороб прісноводних риб і інших гідробіонтів ДНДІЛДВСЕ, ННЦ «ІЕКВМ» НААН, Дослідної станції епізоотології ІВМ НААН, Сумського НАУ, представники регіональних лабораторій Держпродспоживслужби, голова товариства НВФ «Бровафарма»).
Практичну частину семінару (модератор О.П. Литвиненко) було проведено 11.10.2018 на базі Спеціалізованої лабораторії з діагностики хвороб прісноводних риб і інших гідробіонтів ДНДІЛДВСЕ у м. Хмельницькому. Під час роботи учасників семінару було ознайомлено з організацією роботи та перспективами розвитку Спеціалізованої лабораторії з діагностики хвороб прісноводних риб і інших гідробіонтів ДНДІЛДВСЕ, проведено практичні майстер класи на теми: «Методи відбору проб для іхтіопатологічних досліджень», «Повний паталогоанатомічний розтин риби», «Методи задавання лікарських препаратів рибі».
В рамках надання методичної допомоги фахівці ДНДІЛДВСЕ О.П. Литвиненко та О.І. Мірошниченко, 09.10.2018 за підтримки керівництва Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, на базі факультету ветеринарної медицини та відтворення тварин Подільського Державного аграрно-технічного університету провели науково-практичний тренінг на тему «Діагностика паразитарних хвороб тварин та риби» для спеціалістів Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, завідувачів та фахівців лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках, викладачів та студентів.
12.10.2018 аналогічний науково-практичний тренінг було проведено на базі Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини для завідувачів лабораторій ветеринарно-санітарних експертиз на агропродовольчих ринках, а також для уповноважених лікарів ветеринарної медицини що здійснюють контроль на підприємствах де проводиться забій тварин.

16.10.2018 01-15.10.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–15.10.2018 року

16.10.2018 Лихоманка Західного Нілу в Європі в 2018 р.
Лихоманка Західного Нілу в Європі в 2018 р.
    Вірус лихоманки Західного Нілу[3] (англ. West Nile virus) — вид вірусів родини Flaviviridae, збудник гострого, не до кінця вивченого захворювання лихоманки Західного Нілу (лат. Encephalitis Nili occidentalis), що переноситься комарами роду кулекс (Culex pipiens). До вірусу, в першу чергу, сприйнятливі птахи, також люди і багато ссавців (коні, коти,  собаки, ховрахи, білки, кролі та ін.), які заражаються після укусів комарів-переносників. Збудник добре зберігається в замороженому та висушеному стані. За температури вище 56°C гине протягом 30 хв. Інактивується ефіром та дезоксихолатом. Лихоманка Західного Нілу має чітку сезонність – з липня по жовтень. Частіше хворіють люди молодшого віку.
Вірус лихоманки Західного Нілу був уперше зареєстрований у жінки в Уганді в 1937 році. В 1953 р. цей вірус був виявлений у птахів (ворон і голубів) в районі дельти Нілу. Протягом 50 років вірус широко розповсюдився країнами світу.
Лихоманка Західного Нілу – хвороба, що розповсюджується з неймовірною швидкістю в країнах Європейського Союзу, викликаючи все більше людських смертей. Це пов’язують із аномально високими температурами та довготривалими зливами. Такі погодні умови сприяють розповсюдженню комарів (переносників інфекції).
В країнах Європи з початку 2018 року зафіксовано 1266 випадків захворювання людей: Італія (495 випадків), Греція (261), Румунія (237), Угорщина (190), Хорватія (44), Франція (16). Країни-сусіди ЄС зафіксували 404 випадки захворювання людей: Сербія (320), Ізраїль (81) та ін. 124 летальних випадки, викликані даною хворобою, відмічені в Італії (36), Румунії (30), Сербії (29), Греції (31) та інших країнах.  
США. Кількість спалахів лихоманки Західного Нілу в 2018 році лише в Міссісіпі склала 4012 випадків. Також у США фіксують спалахи даної хвороби серед коней.
В Російській Федерації дана хвороба вперше була зареєстрована в 1999 році (492 серологічно підтверджених випадки). В 2010 році – 409 випадків. За 2013 рік зареєстровано 191 випадок в 16 регіонах.
В Україні лише у вересні поточного року зафіксовано 8 випадків захворювання людей ЛЗН в Запорізькій області. В період 2001 -2017 років діагноз ЛЗН встановлено 43 хворим, що проживали в м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Енергодар, Василівський, Вільнянський, Токмакський, Гуляйпільський, Якимівський та Запорізький райони.
В Києві також зареєстровано випадок лихоманки Західного Нілу у молодого чоловіка, що повернувся з відпочинку на Кріті.
Інфікування людини частіше за все відбувається внаслідок укусів інфікованих комарів. Кровосиси заражаються під час живлення кров’ю інфікованої птиці.  Вірус також може передаватись при контакті з іншими інфікованими тваринами, їх кров’ю або тканинами. Зафіксовані випадки інфікування при трансплантації органів, переливанні крові, грудному годуванні. Також зафіксований випадок трансплацентарної передачі вірусу.
Інкубаційний період складає від 3 до 14 днів. Інфекція ЛЗН має безсимптомний перебіг (80% випадків) або у вигляді лихоманки (приблизно 20% випадків у людей). Прояви хвороби включають лихоманку, головний біль, втому, нудоту, больові симптому всього тіла, іноді шкірні висипи, збільшені лімфовузли (підщелепові, бокові шийні, кубітальні).
Симптоми важкої форми хвороби проявляються у вигляді енцефаліту, менінгіту, поліомієліту (головний біль, лихоманка, запаморочення, дезорієнтація, кома, тремор м’язів, судоми і параліч).  Тяжка форма хвороби може виникати у людей різного віку, але люди старше 50 років, з послабленим імунітетом мають більший ризик.
Для пацієнтів із нейроінвазійною формою лихоманки Західного Нілу проводиться підтримуюче лікування, допоміжна штучна вентиляція легенів та профілактика вторинних інфекцій. У людей, в яких є прояви хвороби, летальність досягає 10%. Вакцини для людей не існує.
Вірус ЗН підтримується в природі завдяки циклу передачі "комар-птах-комар". Птахи є резервуарними господарями вірусу ЛЗН.  Коні, як і люди, є кінцевими господарями.
У зв’язку із тим, що спалахам хвороби у людей передують захворювання тварин і птиці, погодні умови, що спричиняють розповсюдженню комарів, потрібно впровадити активну систему епіднадзору серед тварин для виявлення нових випадків хвороби. Це матиме рішуче значення для раннього виявлення хвороби, та попередження розповсюдження нових спалахів.
Для коней розроблені вакцини. Лікування є підтримуючим.
При відсутності вакцини для людей єдиним шляхом зменшення кількості випадків захворювання є підвищення рівня обізнаності населення про хворобу та шляхи передачі даної інфекції. Ефект профілактики інфекції серед людей залежить від розробки комплексних програм по епіднагляду та боротьбі з комахами.
http://elementy.ru/images/news/west_nile_virus_cycle_1.gif
https://static.ukrinform.com/photos/2016_02/thumb_files/630_360_1455088874-6974.jpg

01.10.2018 01-30.09.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–30.09.2018 року

01.10.2018 16-30.09.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 16–30.09.2018 року


Новини 71 — 80 з 207
Початок | Поперед. | 6 7 8 9 10 | Наст. | Кінець Всі