Новини

 

26.10.2018 23-25.10.2018 - Всеукраїнський науково-практичний семінар-тренінг на тему: «Грип птиці та ньюкаслська хвороба: сучасна епізоотична ситуація та методи діагностики»
23-25 жовтня 2018 р. за дорученням керівництва Держпродспоживслужби України фахівцями Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було організовано та проведено позаплановий Всеукраїнський науково-практичний семінар-тренінг на тему: «Грип птиці та ньюкаслська хвороба: сучасна епізоотична ситуація та методи діагностики». В семінарі прийняли участь фахівці регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби України (РДЛ ДПСС), які проводять діагностику грипу птиці та ньюкаслської хвороби молекулярно-генетичними, вірусологічними та серологічні методами.
    Метою семінару-тренінгу було підвищення кваліфікації та отримання практичних навичок працівниками РДЛ ДПСС щодо діагностики грипу птиці та хвороби ньюкаслської хвороби.
    Програма семінару передбачала теоретичну та практичну частину. Під час теоретичної частини були розглянуті наступні питання:
-  епізоотична ситуація щодо грипу птиці та ньюкаслської хвороби в Україні та світі;
- стратегія контролю за грипом птиці та ньюкаслською хворобою в Україні;  
- схеми діагностики грипу птиці та ньюкаслської хвороби;
- молекулярно-генетичні, вірусологічні та серологічні методи діагностики грипу птиці та ньюкаслської хвороби;
- основи методу полімеразної ланцюгової реакції. Даний метод є високочутлвим, високоспечифічним, не вимагає спеціальних умов біобезпеки і буде впроваджений в роботу 11 РДЛ ДПСС протягом 2019 року.
    Під час практичної частини учасники семінару мали можливість відпрацювати на практиці методи діагностики грипу птиці та ньюкаслської хвороби, ознайомитися з сучасним обладнанням для виділення нуклеїнових кислот та проведення полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу.

17.10.2018 17-19.10.2018 р. - Участь у ХІ Міжнародній виставці LabComplEX 2018 «Аналітика, лабораторія, біотехнології, Hi-tech»
17-19.10.2018 р., згідно «Плану роботи Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи на 2018 рік», ДНДІЛДВСЕ традиційно представляє свою експозицію на ХІ Міжнародній виставці LabComplEX 2018 «Аналітика, лабораторія, біотехнології, Hi-tech», що проходить в м. Києві у ВЦ «КиївЕкспоПлаза». Інститут представляє результати власних наукових розробок та науково-методичну продукцію з питань лабораторної діагностики хвороб тварин, птахів та гідробіонтів, а також лабораторного контролю показників безпечності харчових продуктів, кормів та води.  

16.10.2018 10-11.10.2018 - Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання діагностики, боротьби та профілактики захворювань риби»
10-11 жовтня 2018 р. за дорученням керівництва Держпродспоживслужби України фахівцями ДНДІЛДВСЕ та спеціалістами державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби у Хмельницькій області було організовано та проведено позаплановий Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання діагностики, боротьби та профілактики захворювань риби». В семінарі прийняли участь начальники протиепізоотичних відділів та спеціалісти відповідальні за проведення протиепізоотичних заходів Головних управлінь Держпродспоживслужби областей України та м. Києва, керівники Об’єднання ветеринарної медицини у м. Києві, директори регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби, фахівці державних лабораторій ветеринарної медицини що здійснюють лабораторні дослідження риби, представники наукових установ та виробничих підприємств – загалом біля 80 чоловік.
Програма семінару передбачала теоретичну частину (модератор А.О. Меженський), яка була проведена 10.10.2018 р. у м. Кам’янець-Подільському та під час якої було заслухано 26 доповідей фахівців за науково-практичним напрямком іхтіопатологія (наукові співробітники ДНДІЛДВСЕ, НУБіП України, Інституту зоології ім. Шмальгаузена, Державної агенції рибного господарства, Спеціалізованої лабораторії з діагностики хвороб прісноводних риб і інших гідробіонтів ДНДІЛДВСЕ, ННЦ «ІЕКВМ» НААН, Дослідної станції епізоотології ІВМ НААН, Сумського НАУ, представники регіональних лабораторій Держпродспоживслужби, голова товариства НВФ «Бровафарма»).
Практичну частину семінару (модератор О.П. Литвиненко) було проведено 11.10.2018 на базі Спеціалізованої лабораторії з діагностики хвороб прісноводних риб і інших гідробіонтів ДНДІЛДВСЕ у м. Хмельницькому. Під час роботи учасників семінару було ознайомлено з організацією роботи та перспективами розвитку Спеціалізованої лабораторії з діагностики хвороб прісноводних риб і інших гідробіонтів ДНДІЛДВСЕ, проведено практичні майстер класи на теми: «Методи відбору проб для іхтіопатологічних досліджень», «Повний паталогоанатомічний розтин риби», «Методи задавання лікарських препаратів рибі».
В рамках надання методичної допомоги фахівці ДНДІЛДВСЕ О.П. Литвиненко та О.І. Мірошниченко, 09.10.2018 за підтримки керівництва Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, на базі факультету ветеринарної медицини та відтворення тварин Подільського Державного аграрно-технічного університету провели науково-практичний тренінг на тему «Діагностика паразитарних хвороб тварин та риби» для спеціалістів Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, завідувачів та фахівців лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках, викладачів та студентів.
12.10.2018 аналогічний науково-практичний тренінг було проведено на базі Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини для завідувачів лабораторій ветеринарно-санітарних експертиз на агропродовольчих ринках, а також для уповноважених лікарів ветеринарної медицини що здійснюють контроль на підприємствах де проводиться забій тварин.

16.10.2018 01-15.10.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–15.10.2018 року

16.10.2018 Лихоманка Західного Нілу в Європі в 2018 р.
Лихоманка Західного Нілу в Європі в 2018 р.
    Вірус лихоманки Західного Нілу[3] (англ. West Nile virus) — вид вірусів родини Flaviviridae, збудник гострого, не до кінця вивченого захворювання лихоманки Західного Нілу (лат. Encephalitis Nili occidentalis), що переноситься комарами роду кулекс (Culex pipiens). До вірусу, в першу чергу, сприйнятливі птахи, також люди і багато ссавців (коні, коти,  собаки, ховрахи, білки, кролі та ін.), які заражаються після укусів комарів-переносників. Збудник добре зберігається в замороженому та висушеному стані. За температури вище 56°C гине протягом 30 хв. Інактивується ефіром та дезоксихолатом. Лихоманка Західного Нілу має чітку сезонність – з липня по жовтень. Частіше хворіють люди молодшого віку.
Вірус лихоманки Західного Нілу був уперше зареєстрований у жінки в Уганді в 1937 році. В 1953 р. цей вірус був виявлений у птахів (ворон і голубів) в районі дельти Нілу. Протягом 50 років вірус широко розповсюдився країнами світу.
Лихоманка Західного Нілу – хвороба, що розповсюджується з неймовірною швидкістю в країнах Європейського Союзу, викликаючи все більше людських смертей. Це пов’язують із аномально високими температурами та довготривалими зливами. Такі погодні умови сприяють розповсюдженню комарів (переносників інфекції).
В країнах Європи з початку 2018 року зафіксовано 1266 випадків захворювання людей: Італія (495 випадків), Греція (261), Румунія (237), Угорщина (190), Хорватія (44), Франція (16). Країни-сусіди ЄС зафіксували 404 випадки захворювання людей: Сербія (320), Ізраїль (81) та ін. 124 летальних випадки, викликані даною хворобою, відмічені в Італії (36), Румунії (30), Сербії (29), Греції (31) та інших країнах.  
США. Кількість спалахів лихоманки Західного Нілу в 2018 році лише в Міссісіпі склала 4012 випадків. Також у США фіксують спалахи даної хвороби серед коней.
В Російській Федерації дана хвороба вперше була зареєстрована в 1999 році (492 серологічно підтверджених випадки). В 2010 році – 409 випадків. За 2013 рік зареєстровано 191 випадок в 16 регіонах.
В Україні лише у вересні поточного року зафіксовано 8 випадків захворювання людей ЛЗН в Запорізькій області. В період 2001 -2017 років діагноз ЛЗН встановлено 43 хворим, що проживали в м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Енергодар, Василівський, Вільнянський, Токмакський, Гуляйпільський, Якимівський та Запорізький райони.
В Києві також зареєстровано випадок лихоманки Західного Нілу у молодого чоловіка, що повернувся з відпочинку на Кріті.
Інфікування людини частіше за все відбувається внаслідок укусів інфікованих комарів. Кровосиси заражаються під час живлення кров’ю інфікованої птиці.  Вірус також може передаватись при контакті з іншими інфікованими тваринами, їх кров’ю або тканинами. Зафіксовані випадки інфікування при трансплантації органів, переливанні крові, грудному годуванні. Також зафіксований випадок трансплацентарної передачі вірусу.
Інкубаційний період складає від 3 до 14 днів. Інфекція ЛЗН має безсимптомний перебіг (80% випадків) або у вигляді лихоманки (приблизно 20% випадків у людей). Прояви хвороби включають лихоманку, головний біль, втому, нудоту, больові симптому всього тіла, іноді шкірні висипи, збільшені лімфовузли (підщелепові, бокові шийні, кубітальні).
Симптоми важкої форми хвороби проявляються у вигляді енцефаліту, менінгіту, поліомієліту (головний біль, лихоманка, запаморочення, дезорієнтація, кома, тремор м’язів, судоми і параліч).  Тяжка форма хвороби може виникати у людей різного віку, але люди старше 50 років, з послабленим імунітетом мають більший ризик.
Для пацієнтів із нейроінвазійною формою лихоманки Західного Нілу проводиться підтримуюче лікування, допоміжна штучна вентиляція легенів та профілактика вторинних інфекцій. У людей, в яких є прояви хвороби, летальність досягає 10%. Вакцини для людей не існує.
Вірус ЗН підтримується в природі завдяки циклу передачі "комар-птах-комар". Птахи є резервуарними господарями вірусу ЛЗН.  Коні, як і люди, є кінцевими господарями.
У зв’язку із тим, що спалахам хвороби у людей передують захворювання тварин і птиці, погодні умови, що спричиняють розповсюдженню комарів, потрібно впровадити активну систему епіднадзору серед тварин для виявлення нових випадків хвороби. Це матиме рішуче значення для раннього виявлення хвороби, та попередження розповсюдження нових спалахів.
Для коней розроблені вакцини. Лікування є підтримуючим.
При відсутності вакцини для людей єдиним шляхом зменшення кількості випадків захворювання є підвищення рівня обізнаності населення про хворобу та шляхи передачі даної інфекції. Ефект профілактики інфекції серед людей залежить від розробки комплексних програм по епіднагляду та боротьбі з комахами.
http://elementy.ru/images/news/west_nile_virus_cycle_1.gif
https://static.ukrinform.com/photos/2016_02/thumb_files/630_360_1455088874-6974.jpg

01.10.2018 01-30.09.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–30.09.2018 року

01.10.2018 16-30.09.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 16–30.09.2018 року

27.09.2018 24-27.09.2018 - Всеукраїнський семінар на тему: «Нормативне забезпечення та сучасні підходи до лабораторної діагностики бруцельозу, лейкозу, лептоспірозу тварин в Україні»
З 24 по 27 вересня 2018 р. на базі Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби (директор Р.П. Сімонов), за підтримки та сприяння керівництва Держпродспоживслужби,  фахівці Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи провели Всеукраїнський семінар на тему: «Нормативне забезпечення та сучасні підходи до лабораторної діагностики бруцельозу, лейкозу, лептоспірозу тварин в Україні».
В семінарі взяли участь завідувачі імунологічних відділів регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби, наукові співробітники Інституту ветеринарної медицини, ННЦ «Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини» НААН України, Білоцерківського НАУ та  Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
В ході роботи семінару були обговорені питання стосовно забезпечення стійкого епізоотичного  благополуччя щодо  інфекційних хвороб тварин на території України, в т. ч. Проект «Інструкції щодо діагностики, профілактики  та оздоровлення тварин від лептоспірозу», ДСТУ 8671:2016 «Методи лабораторної діагностики лейкозу великої рогатої худоби» та інше (модератор А.О. Меженський).
Теоретична  та практична  частина семінару була присвячена підвищенню рівня знань лікарів-імунологів державних лабораторій Держпродспоживслужби України  щодо сучасних методів діагности бруцельозу, лейкозу та лептоспірозу тварин згідно вимог ОІЕ (МЕБ) та їх впровадження в практику (модератор Г.Б. Алєксеєва).  
Практичні заняття проводилися на базі імунологічного відділу Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби,  де  у  2018 році було проведено капітальний ремонт згідно  вимог з біобезпеки  та правил роботи  у лабораторіях (завідувач – Бурило З.В.).

27.09.2018 25-27.09.2018 р. - Міжнародний науково-практичний семінар «Вимоги законодавства ЄС та сучасні підходи до лабораторного контролю ГМО, харчових алергенів та фальсифікації харчових продуктів», присвяченого 100-річчю з дня народження С.Р. Дідовця
25-27.09.2018 р. на базі ДНДІЛДВСЕ відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Вимоги законодавства ЄС та сучасні підходи до лабораторного контролю ГМО, харчових алергенів та фальсифікації харчових продуктів», присвяченого 100-річчю з дня народження С.Р. Дідовця, спільно з компанією «Біола», за участю Голови Держпродспоживслужби Лапи В.І., фахівців ДНДІЛДВСЕ та регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби, представників ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, науковців міжнародних компаній R-Biopharm та ТОВ «Стайлаб», Сумського національного аграрного університету, ННЦ «Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова», Торгово-промислової палати України, ВГО «Української спілки Целіакії», ТОВ СП «Нібулон», ВАТ Миронівський хлібопродукт, ІП «СЖС Україна», ДП «Агмінтест», Експертного центру діагностики «Біолайтс».
Лапа В.І. відкрив семінар зі спогадів про професійний шлях та здобутки С.Р. Дідовця та зазначив, що без минулого немає майбутнього, тому необхідно пам’ятати і згадувати тих, хто стояв біля витоків ветеринарної служби та лабораторної діагностики. Зробив акцент на важливості та перспективності напряму молекулярної діагностики, зокрема, харчових алергенів, ГМО та визначення фальсифікації харчових продуктів.
Дідовець А.С. продовжила згадувати життєвий шлях батька, а заступник директора ДНДІЛДВСЕ Пацюк М.В. та Прискока В.А. поділилися спогадами про спільну роботу з С.Р. Дідовцем.
На семінарі були висвітлені питання законодавства ЄС щодо ГМО, харчових алергенів та фальсифікації харчових продуктів (PhD, Martin Mehl, R-Biopharm), обговорено актуальні питання лабораторного контролю вищезазначених показників, нові вимоги щодо маркування харчових продуктів в Україні.
Про необхідність створення програми державного моніторингу глютену в харчових продуктах зазначила президент ВГО «Українська спілка Целіакії» О.О. Наумова. Активну дискусію продовжив канд. хім. наук, генеральний директор ТОВ «Стайлаб» О.В. Галкін щодо покращення системи управління якістю в лабораторіях, глобальних схем Fapas.
Практичні заняття проводились у лабораторії молекулярно-генетичних досліджень харчової безпеки, а саме: визначення алергену селери у спеціях та визначення кількісного вмісту свинини у м’ясному фарші.

17.09.2018 01-15.09.2018 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–15.09.2018 року


Новини 41 — 50 з 173
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі