Новини

 

30.06.2017 16-30.06.2017 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 16–30.06.2017 року

15.06.2017 01-15.06.2017 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ  ПРО  ІНФЕКЦІЙНІ  ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–15.06.2017 року

14.06.2017 13-14.06.2017 р. - Семінар-нарада «Біобезпека, діагностика, епізоотологія та заходи при АЧС»
13 червня  в  Приазовському районі Запорізької області  на базі районної державної лікарні ветеринарної медицини та 14  червня 2017  року в м. Запоріжжя на базі Запорізької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини проведено семінар-навчання  на тему: «Вимоги Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Правила відбору та доставка патологічного матеріалу для лабораторного дослідження».
            В    семінарі-навчанні   прийняли   участь   фахівці   ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби, керівники районних лікарень   ветеринарної   медицини,   виконуючі   обов’язки   начальників районних управлінь Держпродспоживслужби, фахівці регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, районних державних лабораторій ветеринарної медицини, завідувачі дільничних лікарень, спеціалісти свиногосподарств Запорізької області.
            Під час проведення семінару, з демонстрацією наглядних матеріалів було розглянуто наступні питання:
-    Ситуація з АЧС в Україні та поширення АЧС у світі.
-    Система діагностики інфекційних захворювань у свиней.
-    Комплекс заходів щодо недопущення поширення АЧС.
-    Основи біобезпеки свиногосподарств (основні положення  по
біобезпеці свинарських приміщень, заходи що сприятимуть підвищенню біобезпеки свиногосподарств).
-    Патанатомічна та диференційна діагностика АЧС. Оформлення супровідних документів для лабораторного дослідження патологічного матеріалу.

Практичні заняття:
-    Комплектація укладок для виїзду та відбору патологічного матеріалу при підозрі на АЧС.
-    Патрозтин трупа свині та патанатомічне дослідження при підозрі на АЧС та КЧС. Відбір проб та упаковування для лабораторного дослідження на АЧС.
      Присутні   проаналізували  епізоотичну  ситуацію  в  регіонах, шляхи
занесення та поширення збудника АЧС на територіях областей,  розглянули питання щодо удосконалення протиепізоотичних заходів, підвищення рівня біобезпеки свиногосподарств, поглиблення знань в епізоотологічних дослідженнях (обстеженнях), а також розуміння небезпеки (ризиків) виникнення інфекційних захворювань.
Окремо акцентували увагу на питаннях дотримання вимог щодо відбору зразків (проб) патологічного матеріалу, їх зберігання, транспортування та оформлення супровідних документів.  
              В семінарі-навчанні взяли участь 87 осіб.

12.06.2017 Щодо семінару фахівців радіологічних відділів лабораторій ветеринарної медицини.
Відповідно до «Плану роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2017 р.» та «Плану роботи Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи на 2017 р.» (далі ДНДІЛДВСЕ), 08-09.06.2017 на базі науково-дослідного радіологічного відділу ДНДІЛДВСЕ було проведено семінар на тему «Організація роботи радіологічних відділів РДЛВМ відповідно до вимог ДСТУ/ISO 17025». В заході взяли участь фахівці радіологічних відділів регіональних державних лабораторій ветеринарної медицини та філіалів ДНДІЛДВСЕ.

У теоретичній частині семінару були розглянуті перспективи та шляхи оптимізації роботи радіологічних відділів державних лабораторій ветеринарної медицини, а також настанови щодо організації роботи радіологічних відділів згідно ДСТУ ISO 17025.

Практична частина семінару була присвячена вдосконаленню навичок з проведення спектрометричних досліджень, здійсненню валідації та верифікації методів досліджень, ознайомленню з підходами до встановлення невизначеності вимірювань та визначення межі детектування і мінімальної вимірюваної активності. У заключній частині семінару фахівці практично відпрацювали підготовку зразків води до спектрометричних досліджень.

Учасники семінару висловили слова подяки керівництву Держпродспоживслужби та ДНДІЛДВСЕ за організацію та проведення заходу на високому рівні.

09.06.2017 07-10.06.2017 р. - XXIХ Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2017»
07-10 червня 2017 р. в Експоцентрі України відбулася XXIХ Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2017», організована Міністерством аграрної політики та продовольства України. Виставка «АГРО» визнана найбільшим і найпрестижнішим загальнодержавним заходом в агропромисловому комплексі України та з кожним роком привертає все більшу увагу вітчизняних та зарубіжних учасників. Традиційно в цій виставці взяв участь Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, експозиція якого в цьому році була спільною з експозицією Держпродспоживслужби, ДНКІБШМ та ДНДКІВПКД та розташовувалася у павільйоні № 1. На експозиції відвідувачі мали можливість ознайомитися з науково-методичними розробками, науково-виробничим потенціалом та технічними можливостями інституту у сфері лабораторного контролю показників безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, кормів та води, а також лабораторного контролю здоров’я тварин. Для цього на виставковому стенді постійно демонструвався презентаційний відеоролик про роботу інституту та всім бажаючим надавалися інформаційні матеріали у вигляді буклетів. Дизайн експозиції та презентаційні матеріали інституту високо оцінені організаторами виставки, що підтверджується дипломом учасника виставки.

31.05.2017 01-31.05.2017 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–31.05.2017 року

31.05.2017 16-31.05.2017 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 16–31.05.2017 року

30.05.2017 30.05.2017 р. - Засідання Вченої ради №3
30.05.2017 р. відбулося чергове засідання Вченої ради №3. На порядку денному були розглянуті наступні питання: 1) Розгляд та затвердження рішення атестаційної комісії з приводу атестації наукових працівників, що проходила 24.05.2017 р.; 2) Інформація щодо підготовки участі інституту у XXІХ Міжнародній агропродовольчій виставці-ярмарку «Агро-2017» ; 3) Звіт-доповідь про відрядження до Франції з метою ознайомлення із роботою обладнання ветеринарних лабораторій та обміну досвідом (22-26.05.2017 р.).

25.05.2017 25.05.2017 р. - Семінар-нарада «Стан та перспективи розвитку державних лабораторій ветеринарної медицини України»
      25.05.2017 року в Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи відбувся семінар-нарада «Стан та перспективи розвитку державних лабораторій ветеринарної медицини України».
       На семінар-нараду були запрошені заступники директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, директори філіалів ДНДІЛДВСЕ, регіональних державних лабораторій ветеринарної медицини.
      В семінарі взяв участь Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Лапа Володимир Іванович. У своєму виступі він акцентував увагу на необхідності підняття рівня лабораторної діагностики хвороб тварин, визначення показників якості та безпечності харчових продуктів, в тому числі при імпорті, експорті продукції та при її внутрідержавному виробництві. Крім того, Володимир Іванович доручив Державному науково-дослідному інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи розробити стратегію розвитку лабораторної системи Держпродспоживслужби.  Новожицька Ю.М. – перший заступник директора з наукового забезпечення керівництва випробувальним центром – розповіла про стан та перспективи розвитку лабораторно-діагностичної роботи в сучасних умовах, в тому числі стосовно стану лабораторного контролю за безпекою харчових продуктів та кормів, діагностики незаразних хвороб тварин в Україні.  Неволько О.М. – заступник директора з наукового забезпечення лабораторної діагностики заразних хвороб тварин – ознайомив учасників семінар-наради зі станом лабораторної діагностики заразних хвороб тварин в України. Основна увага була приділена емерджентним хворобам тварин, вимогам до відбору, доставки патматеріалу та сучасним методам діагностики.

15.05.2017 01-15.05.2017 р. - Бюлетень про інфекційні захворювання
БЮЛЕТЕНЬ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Повідомлення про захворювання
Період: 01–15.05.2017 року


Новини 141 — 150 з 184
Початок | Поперед. | 13 14 15 16 17 | Наст. | Кінець Всі