28.10-03.11.2018 - 16 міжнародна наукова конференція з проблематики біозахисту (Мюнхен, Німеччина)

 
05.11.2018

28.10-03.11.2018 - 16 міжнародна наукова конференція з проблематики біозахисту (Мюнхен, Німеччина)

Перший заступник директора з наукового забезпечення керівництва випробувальним центром Т.О. Гаркавенко та завідувач НДВ молекулярно-генетичної діагностики М.А. Сапачова взяли участь у роботі 16-ї міжнародної наукової конференції з проблематики біозахисту, яка проходила у м. Мюнхен (Німеччина) в період з 28.10.2018 по 31.10.2018 і була організована Bundeswehr Medical Academy (Мюнхен, Німеччина), а також в рамках робочого візиту відвідали Інститут Фрідріха Льоффлера (01.11˗03.11). Даний захід організований за сприяння Німецького товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ – Німецької програми біологічної безпеки в Україні за проектом з Інститутом Фрідріха Льоффлера (FLI) «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні».
Основною метою конференції було налагодження комунікації між науковцями різних Інститутів як Німеччини, так й інших країн з питань вивчення, діагностування, прогнозування, профілактики та ліквідації зоонозів, удосконалення заходів біозахисту, попередження біотероризму. Було присутньо близько 350 науковців більш як з 35 країн.
Також представники ДНДІЛДВСЕ відвідали Інститут Фрідріха Льоффлера, де відбулася зустріч із координаторами проекту «Впровадження ефективних процедур біобезпеки для боротьби з критично важливими високопатогенними вірусами для людини і тварин в Україні». На зустрічі також були присутні колеги з Єгипту та Пакістану, які проводять аналогічну роботу з Інститутом Фрідріха Льоффлера. Під час круглого столу було представлено наш Інститут, відзвітовано за проведену діяльність в рамках проекту щодо виконання 3-х компонентів: 1) Сап, бруцельоз, сибірка, 2) АЧС, 3) Крим-Конго геморагічна лихоманка, а також надано інформацію щодо тренінгів та семінарів, проведених для фахівців нашого Інституту, організованих GIZ, обговорено проблемні питання. Координатори проекту Інституту Фрідріха Льоффлера відзначили задовільну роботу фахівців нашого Інституту, успішне проходження міжлабораторних раундів професійного стажування. Також відбулося ознайомлення з роботою Інституту Фрідріха Льоффлера за іншими його напрямками роботи (відвідали лабораторію рівня ВSL3, лабораторію з діагностики хламідіозів, сальмонельозу, ботулізму). Обговорили напрямки можливої майбутньої співпраці.

Повернення до списку