13-14.06.2017 р. - Семінар-нарада «Біобезпека, діагностика, епізоотологія та заходи при АЧС»

 
14.06.2017

13-14.06.2017 р. - Семінар-нарада «Біобезпека, діагностика, епізоотологія та заходи при АЧС»

13 червня  в  Приазовському районі Запорізької області  на базі районної державної лікарні ветеринарної медицини та 14  червня 2017  року в м. Запоріжжя на базі Запорізької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини проведено семінар-навчання  на тему: «Вимоги Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Правила відбору та доставка патологічного матеріалу для лабораторного дослідження».
            В    семінарі-навчанні   прийняли   участь   фахівці   ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби, керівники районних лікарень   ветеринарної   медицини,   виконуючі   обов’язки   начальників районних управлінь Держпродспоживслужби, фахівці регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, районних державних лабораторій ветеринарної медицини, завідувачі дільничних лікарень, спеціалісти свиногосподарств Запорізької області.
            Під час проведення семінару, з демонстрацією наглядних матеріалів було розглянуто наступні питання:
-    Ситуація з АЧС в Україні та поширення АЧС у світі.
-    Система діагностики інфекційних захворювань у свиней.
-    Комплекс заходів щодо недопущення поширення АЧС.
-    Основи біобезпеки свиногосподарств (основні положення  по
біобезпеці свинарських приміщень, заходи що сприятимуть підвищенню біобезпеки свиногосподарств).
-    Патанатомічна та диференційна діагностика АЧС. Оформлення супровідних документів для лабораторного дослідження патологічного матеріалу.

Практичні заняття:
-    Комплектація укладок для виїзду та відбору патологічного матеріалу при підозрі на АЧС.
-    Патрозтин трупа свині та патанатомічне дослідження при підозрі на АЧС та КЧС. Відбір проб та упаковування для лабораторного дослідження на АЧС.
      Присутні   проаналізували  епізоотичну  ситуацію  в  регіонах, шляхи
занесення та поширення збудника АЧС на територіях областей,  розглянули питання щодо удосконалення протиепізоотичних заходів, підвищення рівня біобезпеки свиногосподарств, поглиблення знань в епізоотологічних дослідженнях (обстеженнях), а також розуміння небезпеки (ризиків) виникнення інфекційних захворювань.
Окремо акцентували увагу на питаннях дотримання вимог щодо відбору зразків (проб) патологічного матеріалу, їх зберігання, транспортування та оформлення супровідних документів.  
              В семінарі-навчанні взяли участь 87 осіб.

Повернення до списку