Міжнародна та науково-технічна діяльність

Міжнародне науково-технічне співробітництво – спрямоване на розвиток стосунків та встановлення міжнародних зв’язків з урядовими, науковими та громадськими організаціями та закладами країн СНД, ЄС та США, які створюють передумови для участі у спільних програмах, конференціях, навчання та стажування фахівців у провідних наукових центрах цих країн з метою стандартизації і гармонізації засобів та методів лабораторної діагностики відповідно до міжнародних норм.

Співробітники інституту спільно з Держветфітослужбою України приймали і приймають участь у таких міжнародних проектах:

  • Проект Twinning «Надання допомоги українській ветеринарній службі з метою покращення правових та технічних аспектів системи контролю за безпечністю харчових продуктів». ДНДІ ЛДВСЕ є установою-бенефіціаром проекту паралельно з ДКВМУ. Проект закінчився у травні 2011 року.
  • Проект TACIS AP 2006: «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ і реалізації Європейської політики добросусідства в аграрному секторі (секторальний підхід), Компонент 2 «Якість та безпечність продуктів». Проект закінчився у грудні 2011 р.
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні», №2225-03. Проект триває.
  • Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи є виконавцем міжнародного проекту TCP/UKR/3402 «Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на африканську чуму свиней в Україні», що організований в рамках програми технічної співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН. Урядовим партнером та відповідальним за виконання проекту є Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України. Проект діє з 01.07.2013 р. по 30.06.2015 р. В ході виконання проекту продовольча безпека та доходи сільських сімей в Україні будуть підвищені за рахунок більш безпечного свинарства і зниження ризику транскордонної передачі АЧС. В результаті проекту ризик поширення АЧС в Україні зведеться до мінімуму завдяки вдосконаленню спостереження, контролю та інструментів діагностики АЧС та можливостей ветеринарних служб, а також більш високому рівню інформованості.

До того ж, Інститут приймає активну участь у заходах (семінари, тренінги, конференції), що проводяться міжнародними організаціями – Міжнародним епізоотичним бюро (OIE), організацією ООН з продовольства і сільського господарства (FAO) та присвячені питанням діагностики, профілактики та заходам боротьби з інфекційними хворобами, а також забезпечення людей безпечними продуктами харчування.