Державний НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

Корисна інформація для споживачів

26.06.2017 Лептоспіроз тварин
Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, спільне для людини та тварин.
Збудником лептоспірозу є бактерії лептоспіри, які присутні в організмі багатьох видів диких та домашніх тварин. Найбільшим резервуаром лептоспірозу в природі є гризуни (пацюки, миші, полівки, ондатри тощо), серед свійських тварин – велика та дрібна рогата худоба, свині, собаки.  В світі на сьогодні захворювання тварин і людини викликають близько 250 сероварів лептоспір, об’єднаних у 26 серогруп.
В Україні лептоспіроз спричинюють збудники 17 серогруп. Найбільш розповсюджені серогрупи Icterohaemorrhagiae, Grippotyphosa, Hebdomadis, Sejro, Mini, Canicola, Pomonа, Tarassovi, Bratislava, Cynopteri.

19.06.2017 Ботулізм - реальна небезпека для споживачів
Ботулізм ‒ гостре токсико-інфекційне захворювання, пов'язане із вживанням в їжу продуктів, що містять токсин Clostridium botulinum або самих збудників. Характерними симптомами є розвиток парезів та паралічів мʹязів у зв'язку з блокадою токсином виділення ацетилхоліну в нервових синапсах.

12.06.2017 Поведінка тварин: домінування та його наслідки
Однією з головних потреб живих істот є необхідність посідати певне місце у стадній ієрархії. Під ієрархією розуміють підпорядкування тварин у групі. При цьому зовсім не обов’язково, що домінуюча особина найсильніша і найагресивніша тварина. Ранжування за силою звичайно існує, але тільки у тих видів, де це виправдано інтересами популяції в цілому. В інших випадках критеріями, що визначають ранг тварин, виступають цілком інші, частіше психологічні ознаки. Наприклад, у деяких птахів домінуюча особина здатна до розв’язання таких завдань, які неспроможні вирішити інші члени групи.


Новини 10 — 12 з 37
Початок | Поперед. | 2 3 4 5 6 | Наст. | Кінець Всі