Науково-дослідний відділ епізоотологічного моніторингу оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи

Науково-дослідний відділ епізоотологічного моніторингу оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи

Контактна інформація:

Тел.: (044) 377-53-89, 377-53-88,  377-53-87
Поштова адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, кімната № 203, № 208. 

 

Діяльність відділу спрямована на: 

Здійснення епізоотологічного моніторингу та оцінки епізоотичної ситуації регіонів країни, за результатами вивчення ветеринарно-санітарного і епізоотичного стану, аналізу ветеринарної звітності та лабораторних досліджень. 

Здійснення науково-методичних розробок щодо епізоотологічного моніторингу засобів і методів діагностики, профілактики і заходів боротьби з інфекційними хворобами тварин. 
  
Вивчення, дослідження та прогнозування розповсюдження заразних хвороб тварин, включаючи вірогідність завдання шкоди тваринам і людям та можливих наслідків. 

Основним завданням є:  
Участь в оцінці епізоотичного стану окремих територій щодо розповсюдження заразних хвороб тварин у межах країни та внесення відповідних пропозицій директору Інституту за дорученнями. 

Участь у проведенні заходів по боротьбі з ліквідації інфекційних захворювань і недопущення їх поширення, а також із профілактики та ліквідації спалахів особливо небезпечних хвороб тварин. 

Основними функціями є: 
Вивчення та аналіз епізоотичної ситуації, причини та джерела виникнення, шляхів розповсюдження збудників інфекційних захворювань   та факторів, що обумовлюють їх поширення і вплив на тварин та продукти тваринного походження.   


Аналіз причин виникнення інфекційних та інших хвороб тварин, розробка та надання рекомендації  щодо захисту життя і здоров’я людей та тварин від ризиків, пов`язаних з цими хворобами, включаючи зоонози, а також забезпечення оптимальних умов життя тварин. 

 

Вивчення та аналіз епізоотичного процесу щодо особливо небезпечних захворювань тварин шляхом збору систематизації та опрацювання інформації зокрема: повідомлень з МЕБ, інформації з регіонів України, аналіз форми звітності 1ВЕТ, 2ВЕТ та звітів про результати лабораторних досліджень.


Надання методичної та консультативної допомоги  фахівцям ветеринарної медицини з питань встановлення, уточнення діагнозу заразних хвороб тварин та здійснення заходів унеможливлення  перенесення хвороб тварин через товари, засоби догляду за тваринами і супутні об'єкти. 


Участь в наданні допомоги територіальним органам Держпродспоживслужби щодо координації діяльності суб`єктів господарювання, під час виконання ними комплексу заходів з діагностики захворювань тварин та їх лікування, запобігання хворобам, спільним для тварин і людей, та боротьби з ними, проведенні ветеринарно-санітарних заходів з метою охорони території України від занесення збудників особливо небезпечних хвороб з територій інших держав або карантинних зон.

Участь у виконанні загальнодержавних програм у галузі ветеринарної медицини проведенні наукових і науково-дослідних робіт, впровадження нових методів досліджень.


Історична довідка

Епізоотологічний відділ був створений у 1955 році на базі Республіканської науково-практичної ветеринарно-бактеріологічної лабораторії Міністерства сільського господарства УРСР.

У зв'язку з реорганізацією Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини  04.06.2007  року  установа набуває своєї сучасної назви Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи .

Історична довідка.

Назви відділу:

2011- науково-дослідний епізоотологічний відділ.

2013- науково-дослідний відділ епізоотологічного моніторингу та оцінки ризику.

2014- науково-дослідний відділ епізоотологічного моніторингу.

2017 - науково-дослідний відділ епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику та прогнозування.

2018 - науково-дослідний відділ епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи

Завідувачі відділу: 

1955-1978 рр. - Дардікер Сіма Самойловна 
1978-1981 рр. - Карась Олег Якович 
1981-1992 рр. - Заверуха Григорій Іванович 
1992-1996 рр. - Єльченко Анатолій Володимирович 
1996-2005 рр. - Павленко Микола Степанович 
2006-2009 рр. - Гінкул Валерії Іванович 
2009-2011 рр. - Неволько Олег Михайлович 
2011-2012 рр. -Вержиховський Олександр Мар'янович 
09.2012-04.2013 рр.-Головко Анатолій Миколайович 
04.2013-12.2013 рр.-Баранов Віктор Станіславович
12.2013-03.2014 рр.- Карпенко Микола Миколайович 
2012-2017 рр.-Загребельний Володимир Олександрович
2017-2018 рр. Свідерський Валентин Станіславович
2018р- Карпуленко Максим Сергійович
<

Працівники відділу: 
Карпуленко Максим Сергійович  – лікар ветеринарної медицини – епізоотолог відділу епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи- лікар ветеринарної медицини – епізоотолог, кандидат ветеринарних наук.
Електронна адреса: epizo@vetlabresearch.gov.ua 


Корнієнко Леонід Євгенійович– головний науковий співробітник – лікар ветеринарної медицини – епізоотолог  науково-дослідного відділу  епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи, головний науковий співробітник, доктор ветеринарних наук, професор. 


Сковпень Віктор Михайлович – головний фахівець – лікар ветеринарної медицини – епізоотолог  науково-дослідного відділу  епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи
Електронна адреса: epizo@vetlabresearch.gov.ua Скороход Сергій Васильович - головний фахівець - лікар ветеринарної медицини – епізоотолог  науково-дослідного відділу  епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи
Електронна адреса: epizot@gmail.comМороз Олександр Анатолійович - головний фахівець– лікар ветеринарної медицини – епізоотолог  науково-дослідного відділу  епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи.

Електронна адреса: epizot@gmail.com


Даценко Роман Анатолійович - головний фахівець  лікар ветеринарної медицини – епізоотолог  науково-дослідного відділу  епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи.

Електронна адреса: epizot@gmail.com

Богуславська Лариса Григоріївна - головний фахівець – програміст науково-дослідного відділу епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи 

Електронна адреса: blg@vetlabresearch.gov.ua 


Стець Віктор Васильович - завідувач сектору – лікар ветеринарної медицини – епізоотолог  сектору моніторингу епізоотологічного благополуччя в птахівництві науково-дослідного відділу епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику, прогнозування та аналітичної роботи

Електронна адреса:dpc10@meta.ua

Вовк Лариса Василівна – головний фахівець – лікар ветеринарної медицини – епізоотолог сектору моніторингу епізоотологічного благополуччя в птахівництві  науково-дослідного відділу епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику,  прогнозування та аналітичної роботи.

Елктронна адреса: dpc10@meta.ua

 

Гуща Андрій Миколайович – провідний фахівець – лікар ветеринарної медицини – епізоотолог сектору моніторингу епізоотологічного благополуччя в птахівництві  науково-дослідного відділу епізоотологічного моніторингу, оцінки ризику,  прогнозування та аналітичної роботи

Електронна адреса: dpc10@meta.ua