Науково-дослідний відділ епізоотологічного моніторингу

Контактна інформація:
Тел.: (044) 377-53-89
(044) 377-53-88
тел/факс (044)245-78-86
E-mail: epizo@vetlabresearch.gov.ua
Поштова адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, кімната № 203, № 208.

Діяльність відділу спрямована на:
  Здійснення епізоотологічного моніторингу та оцінки епізоотичної ситуації регіонів країни, за результатами вивчення ветеринарно-санітарного і епізоотичного стану, аналізу ветеринарної звітності та лабораторних досліджень.

  Здійснення науково-методичних розробок щодо епізоотологічного моніторингу засобів і методів діагностики, профілактики і заходів боротьби з інфекційними хворобами тварин.
   
  Вивчення, дослідження та узагальнення оцінки ризику заразних хвороб тварин, включаючи вірогідність завдання шкоди тваринам і людям та можливих наслідків.

  Основним завданням є: 
  Участь в оцінці епізоотичного стану окремих територій щодо розповсюдження заразних хвороб тварин у межах країни та внесення відповідних пропозицій директору Інституту та Держветфітослужбі України згідно з дорученнями.

  Участь у проведенні заходів по боротьбі з ліквідації інфекційних захворювань і недопущення їх поширення, а також із профілактики та ліквідації спалахів особливо небезпечних хвороб тварин.

  Основними функціями є:
  Вивчення та аналіз епізоотичної ситуації, причини та джерела виникнення, шляхів розповсюдження збудників інфекційних захворювань   та факторів, що обумовлюють їх поширення і вплив на тварин та продукти тваринного походження.  

  Аналіз причин виникнення інфекційних та інших хвороб тварин, розробка та надання рекомендації  щодо захисту життя і здоров’я людей та тварин від ризиків, пов`язаних з цими хворобами, включаючи зоонози, а також забезпечення оптимальних умов життя тварин.

  Надання методичної та консультативної допомоги  фахівцям ветеринарної медицини з питань встановлення, уточнення діагнозу заразних хвороб тварин та здійснення заходів унеможливлення  перенесення хвороб тварин через товари, засоби догляду за тваринами і супутні об'єкти.

  Участь в наданні допомоги територіальним органам Держветфітослужби України,

  Участь в організації проведення заходів, а  у разі потреби в експедиції, для ліквідації епізоотій, у розслідуванні випадків виникнення серед населення захворювань, спільних для людей і тварин.

  Участь в координації діяльності суб`єктів господарювання, під час виконання ними комплексу заходів з діагностики захворювань тварин та їх лікування, запобігання хворобам, спільним для тварин і людей, та боротьби з ними.

  Участь в апробації нових приладів, методик, наданні висновків, пропозицій щодо їх впровадження в практику ветеринарної медицини, а також наданні відгуків і пропозицій щодо проектів інструкцій, положень, настанов, рекомендацій, методик лабораторних досліджень, опрацьованні нормативно-правових актів з питань організації роботи лабораторно-діагностичної служби в Україні.

  Участь у виконанні загальнодержавних програм у галузі ветеринарної медицини.

  Історична довідка

  Завідувачі науково-дослідного епізоотологічного відділу:
  1955-1978 рр. - Дардікер Сіма Самойловна
  1978-1981 рр. - Карась Олег Якович
  1981-1992 рр. - Заверуха Григорій Іванович
  1992-1996 рр. - Єльченко Анатолій Володимирович
  1996-2005 рр. - Павленко Микола Степанович
  2006-2009 рр. - Гінкул Валерії Іванович
  2009-2011 рр. - Неволько Олег Михайлович
  2011 р.- Вержиховський Олександр Мар'янович

  Працівники відділу:
  Свідерський Валентин Станіславович –  завідувач відділу.
  Електронна адреса: epizo@vetlabresearch.gov.ua

  Стець Віктор Васильович- завідувач сектору моніторингу епізоотологічного благополуччя в птахівництві


  Наукова діяльність:
  Видано статей -3;
  Розроблено пам’яток  -3;
  Готується до видачі монографій – 1.

  struk_epizo_1.jpg