Історія інституту

Етапи становлення

    Історія Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи розпочалася у 1933 році, коли була створена Біловодська ветеринарно-бактеріологічна лабораторія (Луганська область), яку у 1949 році перепрофілюювали у Біловодську республіканську науково-практичну лабораторію з обслуговування коней Міністерства сільського господарства УРСР (Луганська область).

   19 лютого в далекий і непростий 1953 рік, з метою поліпшення справи по узагальненню досвіду, опрацювання та організації заходів боротьби з бруцельозом і туберкульозом сільськогосподарських тварин, а також для поліпшення методичного керівництва роботою обласних і міжрайонних ветеринарно-бактеріологічних лабораторій, Рада Міністрів Української РСР постановила перевести Біловодську науково-практичну ветеринарно-бактеріологічну лабораторію Міністерства сільського господарства УРСР з с. Біловодськ Ворошиловоградської області в м. Київ, присвоївши їй найменування: Республіканська науково-практична ветеринарно-бактеріологічна лабораторія Міністерства сільського господарства УРСР. 

   1 січня 1986 року постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів УРСР Республіканська науково-практична ветеринарно-бактеріологічна лабораторія Міністерства сільського господарства УРСР була перейменована на Республіканську науково-практичну ветеринарну лабораторію Держагропрому УРСР. 

    З 1 серпня 1991 року Республіканська науково-практична ветеринарна лабораторіюя Держагропрому УРСР за постановою Кабінету Міністрів УРСР перейменована на Республіканську науково-практичну ветеринарну лабораторію Міністерства сільського господарства УРСР. 

  З 5 травня 1992 року за Наказом Президента України – знову нова назва: Республіканська науково-практична ветеринарна лабораторія Міністерства сільського господарства і продовольства України. 

    З 25 грудня 1992 року – Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини Міністерства сільського господарства і продовольства України. 

    З 25 липня 1997 року – Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини Міністерства агропромислового комплексу України. 

   З 1 січня 2000 року – Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України. 

  І, нарешті, своєї сучасної назви – Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України – установа набуває 4 червня 2007 року за Наказом Міністерства аграрної політики України «Про створення Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи».