Про інститут

inst2.JPG


  ДНДІЛДВСЕ є арбітражним центром та провідною науково-дослідною установою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка, відповідно до пункту 6 статті 62 Закону України «Про ветеринарну медицину», відповідає за проведення лабораторної діагностики та/або ідентифікації хвороб тварин, ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного походження та кормів в Україні, забезпечує методичну підтримку державних та уповноважених лабораторій ветеринарної медицини і здійснює контроль за проведенням ними лабораторних досліджень.

Інститут створений у 2007 році на базі Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України відповідно до наказу Мінагрополітики України «Про створення Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи» від 04.06.2007 №391.

В структурі Інституту налічується 12 науково-дослідних відділів, 11 допоміжних відділів та 3 філіали.  

Система управління якістю ДНДІЛДВСЕ, що побудована відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій», у поєднанні з системою адміністративного управління та системою матеріально-технічного забезпечення формує загальну систему управління інституту.

Випробувальний Центр ДНДІЛДВСЕ акредитований відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 НААУ (свідоцтво про акредитацію №2N489 31.08.2012-30.08.2017).
У 2012 р. НААУ було підписано EA угоду про визнання національної системи акредитації України в галузі акредитації випробувальних та калібрувальних лабораторій.
Підписання в 2014 р. НААУ угоди з Міжнародною асоціацією з акредитації лабораторій (ILAC MRA) в галузі тестування і калібрування підтверджує визнання акредитаційної системи України та результатів випробувань установами, акредитованими НААУ (зокрема ДНДІЛДВСЕ) в рамках міжнародного стандарту ISO/IEC 17025, на міжнародному рівні. При цьому на експертних висновках ставиться логотип ILAC.
Сфера акредитації інституту включає:

  • тестування харчових продуктів, сировини тваринного, рослинного і біотехнологічного походження, кормів, кормової сировини і вітамінних препаратів з точки зору якості і безпеки, молекулярно-генетичні дослідження - 939 показників;
  • діагностику хвороб тварин інфекційної та неінфекційної етіології - 235 захворювань 53 методами.

Установа має «Дозвіл на право роботи із збудниками II–IV груп патогенності для людини», наданий Київською міською режимною комісією, та здійснює діагностику інфекційних та інвазійних хвороб тварин, птахів, риб і бджіл (всього 229 інфекційних хвороб) за допомогою методів, в тому числі визначених кодексами МЕБ.  

Інститут є єдиною діагностичною установою в Україні, що має дозвіл референт-лабораторії ЄС зі сказу (м. Нансі, Франція) на визначення напруженості імунітету проти сказу у м’ясоїдних за допомогою FAVN test на культурі клітин. Дослідження є обов’язковим при вивозі собак та котів до країн Європи.

На базі інституту функціонує метрологічна служба Держпродспоживслужби України, яка є центром метрологічного забезпечення єдності вимірювань ветеринарної лабораторної справи в Україні.

Для забезпечення зовнішнього контролю якості лабораторних досліджень інститут бере активну участь у міжнародних раундах міжлабораторних порівняльних випробувань FAPAS, FEPAS, GEMMA, а також у «Міжнародних професійних тестах з діагностики: грипу птиці і Ньюкаслської хвороби, блутангу, африканської та класичної чуми свиней, з антирабічного серологічного контролю».

Працівники інституту щороку підвищують кваліфікацію під час стажувань у провідних науково-дослідних установах ветеринарної медицини Європи та США, беруть участь у роботі та організують Міжнародні та Всеукраїнські науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, наради-семінари.