Науково-дослідний відділ біохімічних та молекулярних досліджень харчових продуктів, кормів та води

Завідувач відділу – кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник

Гайдей Ольга Сергіївна, е-mail: olga.gaidei@gmail.com


Фахівці науково-дослідного відділу біохімічних та молекулярних досліджень харчових продуктів, кормів та води проводять дослідження харчових продуктів, сировини рослинного походження, кормів на наявність ДНК генетично модифікованих організмів (ГМО), кількісного визначення ГМО, ідентифікації ГМ-ліній рослин.

Проводяться дослідження з визначення харчових алергенів (глютену, сої, арахісу, селери, люпину, горіхів тощо).

Встановлення видової належності м’ясних продуктів (виявлення ДНК с/г тварин (ВРХ, свиней, курей, індиків, коней тощо) з метою встановлення видового складу м’яса та визначення кількісного вмісту ДНК тваринного походження.

Одним з напрямків відділу є дослідження харчових патогенів: Clostridium Botulinum; E. coli STEC (O157); Legionella spp.; Legionella pneumophila; Salmonella та вірусів: Норовірус, Ротавірус у харчових продуктах (морепродукти, овочі, фрукти) та воді. Перераховані дослідження проводяться методом полімеразно-ланцюгової реакції у режимі реального часу (ПЛР-РЧ).


Відділ оснащений сучасним обладнанням для проведення ампліфікації та детекції результатів ПЛР в режимі реального часу QuantStudio5 Applied Biosystems та діагностичними тест-системами європейського виробництва для екстракції рослинної та тваринної ДНК, скринінгу ГМО, ідентифікації та кількісного визначення ГМО, харчових алергенів, ДНК тваринного походження, патогенів та вірусів. Обладнання відповідає сучасним вимогам та дозволяє проводити дослідження з використанням вітчизняних і зарубіжних тест-систем, що забезпечує високу достовірність отриманих результатів.


 Основні напрямки діяльності відділу

 • Виявлення, ідентифікація та кількісне визначення вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО).
 • Ідентифікація видової належності та визначення кількісного вмісту курятини, свинини, яловичини, конини у м’ясних продуктах.
 • Якісне та кількісне визначення харчових алергенів (глютену, сої, арахісу, селери, люпину, горіхів тощо).
 • Виявлення харчових патогенів та вірусів.
 • Організація та проведення раундів міжлабораторних порівняльних досліджень в рамках програми "ВЕТ-ТЕСТ" з визначення ГМО.
 • Валідація та верифікація методів лабораторних досліджень.
 • Розробка та видання наукових та науково-методичних праць .
 • Проведення науково-дослідної роботи за відповідним напрямком.
 • Методичне забезпечення роботи відділів з визначення ГМО Регіональних державних лабораторій ДПСС.
 • Участь у раундах професійного тестування як на міжнародному рівні – FAPAS,  FEPAS, тощо, так і на національному рівні;
 • Проведення арбітражних досліджень на визначення ГМО, ДНК тваринного походження, харчових алергенів, патогенів та вірусів.